Пријемни 2021.

Драги ученици и родитељи ученика осмог разреда,

За одређене средње школе или  неке образовне профиле потребан одговарајући пријемни испит. Пријава се врши електронским путем преко портала Моја средња школа (mojasrednjaskola.gov.rs) од 12-15.04.2021. године.

Пријава се врши и непосредно у средњој школи која спроводи пријемни испит подношењем пријаве у четвртак и петак 15. и 16.04.2021. године од 9-16 часова.

Пријава у средњој школи се подноси искључиво на обрасцу који може да се одштампа са линка https://mojasrednjaskola.gov.rs/Dokument_download/Prijava_za_prijemni.docx

Родитељ, односно други законски заступник ученика, који пријаву предаје непосредно у школи, попуњава образац у два примерка, од којих један остаје у средњој школи, а на другом средња школа потврђује пријем пријаве и тај примерак предаје родитељу, односно другом законском заступнику као доказ да је предао пријаву.

Неопходно је да се  пријава изврши  у наведеним роковима преко портала или непосредно у средњој школи зато што накнадни рокови за пријављивање за полагање пријемних испита нису предвиђени.

Календар активности за завршни испит 2021.

Драги осмаци и родитељи

Календар активности за упис у средње школе можете погледати на линку

- - - активности за упис у средње школе - - -

Мартовски пуч

Обележавање 80 година од Мартовског пуча у Краљевини Југославији 1941.

- - - видео - - -

Упис првака 2021

Информација за родитеље у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање детета у ОШ

И ове године родитељи / други законски заступници који су грађани Републике Србије могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис и тестирање детета у основну школу покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ.

Потребно је да:

-Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацијуeID.gov.rs

-Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)

-Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

-Извод из матичне књиге рођених

-Уверење о пребивалишту

-Уверење о похађању припремног предшколског програма

-Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*

* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара.

Напомена 1: Термин можете да откажете 24 часа раније. Уколико не откажете термин и не дођете у заказаном термину у школу, систем Вам неће дозволити да наредних 14 дана резервишете нови термин за упис и тестирање детета у основну школу електронским путем. У том случају, родитељи ће морати директно да се обрате школи и закажу нови термин.

Напомена 2: Уколико имате додатна питања и недоумице у вези са заказивањем термина, обратите се контакт центру на 011/73-505-57. Телефонска подршка доступна је од 22. марта 2021. године и током трајања уписа у основне школе сваког радног дана од 7.30 до 15.30 часова.

Уколико не желите да користите апликацију еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ, психолог школе ће вас контактирати ради договора о термину за тестирање и упис детета.

Последње ажурирано петак, 26 март 2021 10:53

Обавештење

Драги ученици, поштовани родитељи!

На основу званичног Дописа Министра просвете, а у складу са препорукама Кризног штаба обавештавам вас о следећем:

- У седмици од 15. до 19. марта 2021. године за све разреде другог циклуса ( од 5. до 8. разреда) основне школе, настава се организује путем НАСТАВЕ НА ДАЉИНУ.

У том смислу образовно- васпитни рад се реализује на основу распореда часова за свако одељење, у реалном времену, путем изабраног система за управљање учењем, коришћењем савремене информационо- комуникационе технологије, обезбеђујући остваривање прописаних циљева, исхода и стандарда постигнућа.

У нашој школи углавном користимо Гугл учионицу и вибер групе.

- Као и до сада, обезбеђено је емитовање часова наставе путем Јавног медијског сервиса РТС и платформе РТС Планета.

- У евиденцију о присуству/ одсуству ученика евидентирају се ученици који нису били присутни на часу путем наставе на даљину.

- За ученике првог циклуса ( од 1. до 4. разреда) настава се организује свакодневно У ШКОЛИ кроз непосредан образовно- васпитни рад, као и до сада.

- Начин реализације наставе ће се надаље прилагођавати у складу са препорукама надлежних органа и институција, а које су условљене епидемиолошком ситуацијом.

С поштовањем,

Марија Мијић, директор школе