Као што њива, мада плодна, не може рађати без обраде, тако ни човек не може стварати без учења!

Цицерон

Дечија недеља

Normal 0 21 false false false SR X-NONE X-NONE

ДЕЧЈА НЕДЕЉА

од 3. до 9. октобра 2016. године

„ НЕЋУ ДА БРИГАМ, ХОЋУ ДА СЕ ИГРАМ “

ПЛАН АКТИВНОСТИ ПОВОДОМ ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ

ПОНЕДЕЉАК, 03. 10. 2016. ГОДИНЕ ( од 10:00 часова )

-Упознавање ученика са правима детета и читање „Буквара дечјих права“

- Цртање омиљене играчке

- Израда одељењских паноа

Напомена: Ученици имају задатак да саставе песмицу чији је наслов мото овогодишње дечје недеље или да науче неку песмицу везану за тему.

Најуспешнији радови и рецитације биће презентовани у петак, 07.октобра.

УТОРАК, 04. 10. 2016. ГОДИНЕ ( од 10:00 часова )

- Цртање на асфалту

-Међуодељењска спортска такмичења (1. и 2. разред – трчање, 3. и 4. разред – између две ватре)

СРЕДА, 05. 10. 2016. ГОДИНЕ ( од 10:00 часова )

-Колачијада (заједничка изложба колача у холу школе и њихова продаја посетиоцима изложбе)

Напомена: Цене колаче ће се кретати од 1 дин. до 20 дин.Ученици ће заједно са одељењским старешином и родитељима одлучивати како ће

потрошити зарађени новац (заједнички одлазак на сладолед, куповина заједничког прибора за потребе тог одељења, организовање излета,

реновирање учионице,...)

ЧЕТВРТАК, 06. 10. 2016. ГОДИНЕ ( од 10:00 часова )

- Активност „Од старих, правимо нове играчке“

-Луткарска представа „Тајанствени хипопотамус“ у Дому културе ( у 12:00 часова )

ПЕТАК, 07. 10. 2016. ГОДИНЕ ( од 10:00 часова )

-Маскенбал ( дефиле ученика )

- Читање најуспешнијих литерарних радова ученика на тему „Нећу да бригам, хоћу да се играм“ , рецитације ученика, хор,...

-Заједничка „журка под маскама“

No

Напомена: Ученици у школу долазе у својим маскама. Тај дан ће провести носећи своју омиљену маску и уживаће у њој и у новој улози.

Моле се родитељи и ученици да изаберу маске које им омогућавају нормално функционисање и кретање у току дана.

Д О Б Р О Д О Ш Л И У Д Е Ч Ј И С В Е Т!

Координатор Дечје недеље: Марија Цвејић