Живот нам враћа само оно што ми другима дајемо!

Иво Андрић

Европски дан језика

ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА

Културни центар Шабац је и ове године са шабачким школама обележио Европски дан језика – 26. септембар са жељом да скрене пажњу јавности на потребе учења страних језика како би се у већој мери цениле вредности различитих култура, као и на неговање језичке културе матерњег језика. Као и ранијих година, наша школа се традиционално придружила овој манифестацији. У суботу, 24. септембра 2016. године група ученика од петог до осмог разреда ОШ,, Краљ Александар Карађорђевић“, је стигла на одредиште у пратњи директорке школе Марије Мијић у 11 часова. У пешачкој зони, испред Културног центра, ученици су изложили своје радове на штанду предвиђеном за то. Тема овогодишњег Дана језика је носила назив „Књига мења свет“. Програм се одвијао на штандовима где су школе представљале радове својих ђака. Радови су замишљени као обележивачи страна (bookmarks/marquepages). На сваком од њих су писали поруке на енглеском, француском, руском, италијанском, српском или другим страним језицима уз подршку наставнице енглеског језика, Иване Товиловић и директорке школе, Марије Мијић, наставнице француског језика. Организована је продајна изложба у сврху прикупљања средстава удружењу родитеља деце оболеле од рака „Звончица“ при Институту за здравствену заштиту мајке и детета Београд. Тог дана су се могли препознати будући  директори, комерцијалисти, беседници, организатори, писци и уметници. Удружено, својим креативним радовима прикупили су око 2.200 динара за само два сата продаје. Поносно су предали новац директору школе, а она Удружењу деце оболеле од малигнитета.

Ивана Товиловић

Професор енглеског језика