Као што њива, мада плодна, не може рађати без обраде, тако ни човек не може стварати без учења!

Цицерон

2000 лопти за будуће асове

Наша школа је учешћем у акцији "2000 лопти за будуће асове" од Рода центра, као спонзора кошаркашког савеза Србије добила кошаркашке лопте. Овај друштвено одговорни пројекат Рода је организовала у сарадњи са кошаркашким савезом Србије и Министарством просвете како би помогла школама у набавци спортске опреме.

Акција је конципирана тако да у учесницима побуди такмичарски дух и осећај заједништва у оквиру локалне заједнице кроз мотивисање првенствено ђака, али и старијих да заједно преузму иницијативу и помогну школама и младим нараштајима.
У фер надметању "Гласај за своју школу" учествовало је 1730 школа међу којима и наша
.
Акцију је покренуо наставник Марио Максимовић уз подршку колега, ученика