Као што њива, мада плодна, не може рађати без обраде, тако ни човек не може стварати без учења!

Цицерон

Пробни завршни испит 2020,

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ ОСМОГ РАЗРЕДА И ЊИХОВЕ РОДИТЕЉЕ!

Онлајн тестирање ПРОБНОГ ЗАВРШНОГ ИСПИТА

На основу дописа Министарства просвете обавештавамо вас да ће пробно тестирање завршног испита с обзиром на актуелну епидемиолошку ситуацију бити спроведено ОНЛАЈН по следећој динамици:

22. априла- тест из српског језика
23. априла- тест из математике
24. априла- комбиновани тест

Сва три теста ученицима ће биће доступна 12 сати ( од 8:00 до 20:00) како би могли да му приступе у време кад технички или други организациони услови дозвољавају.
Решавању теста ученици приступају преко платформе
mojaucionica.gov.rs
и налога које добијају од одељењских старешина.
Сваки ученик ће моћи САМО ЈЕДНОМ да приступи решавању теста које ће бити временски ограничено, а на почетку теста ученици добијају обавештење о дужини трајања тестирања.
Повратна информација о резултатима теста биће доступна након дванаесточасовног истека времена за решавање теста и ученици ће моћи да приступе решењима логовањем на исту платформу са истим приступним налогом као и за решавање теста.
Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања је припремио ДЕМО ВЕРЗИЈУ теста " Упознај окружење за самопроцену знања" који треба да послужи ученицима да се пре тестирања упознају са платформом што ће бити могуће од 14. априла. Демо тест ће имати четири питања како би ученици имали прилику да виде какав их тип питања чека на тесту и да се упознају са начином решавања.
Детаљније информације ученици могу добити од одељењских старешина, а посебно уколико немају техничких могућности за онлајн израду потребно је да то пријаве.
Резултати теста се неће оцењивати па молимо ученике да САМОСТАЛНО решавају тестове како би имали прави увид који ће послужити за даље планирање учења и боље резултате на завршном испиту.
Желимо пуно успеха у раду, чувајте се, будите здрави и останите код куће!

Управа школе