Као што њива, мада плодна, не може рађати без обраде, тако ни човек не може стварати без учења!

Цицерон

Обавештење

Драги ученици, поштовани родитељи!

На основу званичног Дописа Министра просвете, а у складу са препорукама Кризног штаба обавештавам вас о следећем:

- У седмици од 15. до 19. марта 2021. године за све разреде другог циклуса ( од 5. до 8. разреда) основне школе, настава се организује путем НАСТАВЕ НА ДАЉИНУ.

У том смислу образовно- васпитни рад се реализује на основу распореда часова за свако одељење, у реалном времену, путем изабраног система за управљање учењем, коришћењем савремене информационо- комуникационе технологије, обезбеђујући остваривање прописаних циљева, исхода и стандарда постигнућа.

У нашој школи углавном користимо Гугл учионицу и вибер групе.

- Као и до сада, обезбеђено је емитовање часова наставе путем Јавног медијског сервиса РТС и платформе РТС Планета.

- У евиденцију о присуству/ одсуству ученика евидентирају се ученици који нису били присутни на часу путем наставе на даљину.

- За ученике првог циклуса ( од 1. до 4. разреда) настава се организује свакодневно У ШКОЛИ кроз непосредан образовно- васпитни рад, као и до сада.

- Начин реализације наставе ће се надаље прилагођавати у складу са препорукама надлежних органа и институција, а које су условљене епидемиолошком ситуацијом.

С поштовањем,

Марија Мијић, директор школе