О школи

Основна школа „Краљ Александар Карађорђевић“ Прњавор има у свом саставу, поред матичне школе са седиштем у Прњавору, осморазредно издвојено одељење у Рибарима и четвороразредно у Петковици.

Ова мачванска школа броји укупно 720 ученика, а површина матичне школе у Прњавору је 1.540 м2, поред којих школа поседује и фискултурну салу од 960 м2. Проблем недостатка учионичког простора у издвојеном одељењу у Рибарима решен је 2006. године другом фазом радова која je подразумевала доградњу учионичког простора.

Школа у Рибарима је победом Месне заједнице Рибари на V Сеоским олимпијским играма 2010. год. у Липолисту,за награду добила нове терене и опрему. Реновирана је фискултурна сала,а уређено је и школско двориште.