Прослављен дан школе у Прњавору

Прослављен дан школе у Прњавору

СВЕЧАНО И ОДМЕРЕНО

У суботу, 1. јуна, прњаворска основна школа „Краљ Александар I Карађорђевић“ прославила је Дан школе. Иначе, Дан школе је заправо 3. јун, у знак сећања на прву, и једину, посету блаженопочившег краља Александра Прњавору 1934. године, који је тада и посетио нашу школу и поклонио се сенима жртава зверских хорди аустроугарске царевине.

1

Свечаној академији посвећеној овом дану, поред представника света родитеља, присуствовали су и Верица Вилотић, испред Министарства образовања, науке и технолошког развоја, затим представници шабачких школа, Љиљана Стојановић, директор основне школе „Јанко Веселиновић“ из Шапца, Милена Вучићевић, из Стојанове, Драга Адакалић, директор мајурске школе, затим педагог Споменка Глигорић испред Натине школе, као и представници предшколске установе „Наше дете“ као и делегација Друштва за неговање традиција ослободилачких ратова Србије од 1912 – 1918. из Београда на челу са председником Друштва Драганом Јуришићем. Том приликом школи је уручена ПОВЕЉА СА ЗЛАТНОМ МЕДАЉОМ ЊВ КРАЉА АЛЕКСАНДРА КАРАЂОРЂЕВИЋА.

2

Свечаност је започета поменом на невине жртве, углавном жене деца и старци, који су живи спаљени, заједно са школом тог кобног августа `14-те; том приликом је и освештан обновљени споменик смештен на простору између две школске зграде.

3

Свечана академија је отворена у холу школе изложбом дечијих ликовних радова, затим рециталом као и наступом наставничког хора под диригентском палицом Дејана Марјановића, наставника музике наше школе.

4

За крај, већ по традицији, у Дому културе у Прњавору, ученици су за посетиоце и родитеље одиграли позоришну представу.

На крају свечане академије за госте и наставнике наше школе приређен је, како налаже наша српска традиција, ручак.

5