Као што њива, мада плодна, не може рађати без обраде, тако ни човек не може стварати без учења!

Цицерон

Пријемни 2021.

Драги ученици и родитељи ученика осмог разреда,

За одређене средње школе или  неке образовне профиле потребан одговарајући пријемни испит. Пријава се врши електронским путем преко портала Моја средња школа (mojasrednjaskola.gov.rs) од 12-15.04.2021. године.

Пријава се врши и непосредно у средњој школи која спроводи пријемни испит подношењем пријаве у четвртак и петак 15. и 16.04.2021. године од 9-16 часова.

Пријава у средњој школи се подноси искључиво на обрасцу који може да се одштампа са линка https://mojasrednjaskola.gov.rs/Dokument_download/Prijava_za_prijemni.docx

Родитељ, односно други законски заступник ученика, који пријаву предаје непосредно у школи, попуњава образац у два примерка, од којих један остаје у средњој школи, а на другом средња школа потврђује пријем пријаве и тај примерак предаје родитељу, односно другом законском заступнику као доказ да је предао пријаву.

Неопходно је да се  пријава изврши  у наведеним роковима преко портала или непосредно у средњој школи зато што накнадни рокови за пријављивање за полагање пријемних испита нису предвиђени.