Живот нам враћа само оно што ми другима дајемо!

Иво Андрић

Краљеви дани

Почињу "Краљеви дани"

ОШ "Краљ Александар Карађорђевић" Прњавор од 2018. године организује манифестацију " Краљеви дани", која подразумева низ културно- образовних активности, спортских надметања, активности из области екологије, дане језика, поезије, историје и музике, приредбе, округле столове, радионице за ученике и родитеље и сл..
У оквиру манифестације одржава се и Ликовна колонија, а активности се завршавају прославом Дана школе.
Ове године манифестација траје две недеље и одржава се у нешто измењеним условима у складу са актуелном епидемиолошком ситуацијом, а под слоганом " Биће нам боље када ми будемо бољи" (Патријарх Павле) .
Циљ манифестације у којој учествују сви ученици и запослени школе као и родитељи је подстицање креативности и промоција ученичког стваралаштва, односно школе.

Место дешавања:
- Прњавор, Рибари, Петковица:
школско двориште, игралиште, учионице...
- Дом културе Прњавор
- Манастир Петковица