Живот нам враћа само оно што ми другима дајемо!

Иво Андрић

Уџбеници за школску 2021/2022.

Поштовани,

Одабране уџбенике за школску 2021/2022. годину можете погледати на следећим линковима:

Уџбеници за ПРВИ РАЗРЕД

Уџбеници за ДРУГИ РАЗРЕД

Уџбеници за ТРЕЋИ РАЗРЕД

Уџбеници за ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

Уџбеници за ПЕТИ РАЗРЕД

Уџбеници за ШЕСТИ РАЗРЕД

Уџбеници за СЕДМИ РАЗРЕД

Уџбеници за ОСМИ РАЗРЕД

Последње ажурирано четвртак, 06 мај 2021 09:52

Пријемни 2021.

Драги ученици и родитељи ученика осмог разреда,

За одређене средње школе или  неке образовне профиле потребан одговарајући пријемни испит. Пријава се врши електронским путем преко портала Моја средња школа (mojasrednjaskola.gov.rs) од 12-15.04.2021. године.

Пријава се врши и непосредно у средњој школи која спроводи пријемни испит подношењем пријаве у четвртак и петак 15. и 16.04.2021. године од 9-16 часова.

Пријава у средњој школи се подноси искључиво на обрасцу који може да се одштампа са линка https://mojasrednjaskola.gov.rs/Dokument_download/Prijava_za_prijemni.docx

Родитељ, односно други законски заступник ученика, који пријаву предаје непосредно у школи, попуњава образац у два примерка, од којих један остаје у средњој школи, а на другом средња школа потврђује пријем пријаве и тај примерак предаје родитељу, односно другом законском заступнику као доказ да је предао пријаву.

Неопходно је да се  пријава изврши  у наведеним роковима преко портала или непосредно у средњој школи зато што накнадни рокови за пријављивање за полагање пријемних испита нису предвиђени.

Календар активности за завршни испит 2021.

Драги осмаци и родитељи

Календар активности за упис у средње школе можете погледати на линку

- - - активности за упис у средње школе - - -

Упис првака 2021

Информација за родитеље у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање детета у ОШ

И ове године родитељи / други законски заступници који су грађани Републике Србије могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис и тестирање детета у основну школу покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ.

Потребно је да:

-Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацијуeID.gov.rs

-Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)

-Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

-Извод из матичне књиге рођених

-Уверење о пребивалишту

-Уверење о похађању припремног предшколског програма

-Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*

* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара.

Напомена 1: Термин можете да откажете 24 часа раније. Уколико не откажете термин и не дођете у заказаном термину у школу, систем Вам неће дозволити да наредних 14 дана резервишете нови термин за упис и тестирање детета у основну школу електронским путем. У том случају, родитељи ће морати директно да се обрате школи и закажу нови термин.

Напомена 2: Уколико имате додатна питања и недоумице у вези са заказивањем термина, обратите се контакт центру на 011/73-505-57. Телефонска подршка доступна је од 22. марта 2021. године и током трајања уписа у основне школе сваког радног дана од 7.30 до 15.30 часова.

Уколико не желите да користите апликацију еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ, психолог школе ће вас контактирати ради договора о термину за тестирање и упис детета.

Последње ажурирано петак, 26 март 2021 10:53

Страна 1 од 18